Zlato nejlepší investice

Na webových stránkách CNBC byla nedávno uveřejněna anketa s otázkou:

„Jaký klíčový faktor stojí za mnohaletým rychlým růstem ceny zlata?“

Z celkových přibližně 3 800 hlasujících se 44 procent respondentů přiklonilo k odpovědi „útěk do bezpečí“. Dalších 25 procent považuje za klíčovou „ochranu před inflací“, 19 procent „spekulaci“ a 12 procent „nejlepší investiční možnost“. Výsledky ankety nám naznačují pravděpodobný základní faktor stojící za rychlým růstem ceny zlata. Je jím nedůvěra ve vlády a centrální banky, jinými slovy: nedůvěra v papírové měny. 


Vývoj ceny zlata

Řada investorů očekává v souvislosti se současnou vysokou mírou zadlužení takovou politiku centrálních bank a vlád, která bude měnu znehodnocovat. Až se vrátí důvěra v papírové peníze, potom cena zlata výrazně poklesne. Do té doby velice pravděpodobně nikoli. To samozřejmě nevylučuje nějakou korekci ceny zlata, nicméně trvající nedůvěra v papírové měny je silným faktorem, který podporuje vysoké ceny zlata.

Objem nově vytěženého množství zlata na trhu se nemůže zvyšovat nikdy tak rychle jako se tisknou nové peníze. Také z těchto důvodů cena zlata významně roste a přináší všem majitelům v posledních letech radost. Nárůst hodnoty zlata za posledních 8 let je přes 300%. Z důvodu tisku velkého množství nových peněz se tento trend zřejmě nezmění. Investiční zlato dnes není zdaleka jenom pro bohaté klienty, ale je dostupné úplně všem. Nabízíme výhodné a individuální ceny pro velké investory, ale také zajistíme investiční zlato za velmi výhodnou cenu formou splátek spořícím klientům, bez ohledu na majetkové poměry a bez ohledu na množství nakupovaného zlata. Investiční zlato o ryzosti 999,9 (zlaté pruty, zlaté cihličky, zlaté mince) je dle zákona osvobozeno od DPH.

Zlato a jiné cenné kovy jsou aktiva, které jsou jak hmotná tak likvidní, narozdíl od nemovitostí, která jsou hmotná ale nejsou likvidní. V ekonomice se považuje za komoditu. Vezmeme-li v potaz jeho vysokou hustotu a hodnotu, uchování a přemísťování zlata je velmi jednoduché. Anglický termín pro lidi nakupující fyzické zlato do svého osobního vlastnictví se říká "gold bugs" (zlatí brouci). Nakupují zlato ve víře, že se současný monetární a finanční svět neudrží a jenom zlato si uchová svojí hodnotu. Investoři, kteří chtějí získat zlato do svého vlastnictví je mohou nakoupit ve formě zlatých slitků a mincí, které v současné době vydává Česká národní banka. Vstupem ČR do Evropské unie byl novelizován i zákon o dani z přidané hodnoty , který nově definoval investiční zlato a osvobodil je od DPH. Mezi položky které nejsou osvobozeny od DPH patří sú sbeřatelský medaile a slitky ryzího zlata, jejihž producenti nejsou akreditováni na mezinároním trhu zlata, z

důvodu že se nejedná o zákonné platidlo. Nákup zlata je také možné provést bez jeho fyzické dodávky a to prostřednictvím takzvaných zlatých certifikátů nebo zlatých fondů a warrantů, který drží fyzické zlato v alokované podobě. Některé investiční strategie považují nákup zlata za formu diverzifikace portfolia. Zlato může být zahrnuto v portfoliích jako forma zajištění proti událostem, které mají normálně negativní vliv na ostatní investiční instrumenty. Možnosti investíc do zlata na akciových trzích je nákupem cenných papírů společností zabívající se například težbou zlata, anebo ETF obchodovaných na burzách, v kterých případech vyrovnání probíhá ve finanční podobě a k fyzickému dodání kovu nedojde.

Zlato mohou nakoupit soukromé fyzické osoby, ale i firmy a organizace.

Investiční společnosti nabízejí pro své klienty veškerý servis. Ve většině případů je možnost individuálních cen za nákup fyzického zlata ve velkém množství, především pak pro velké investory z rad korporací.

Nabízené zlato má nejvyšší ryzí kvalitu, které se udává jako ryzí zlato 999,9. Vždy je dodáváno s certifikátem od důvěrychodných tradičních dodavatelů z dlouholetou historií.

Většinou se garantuje investorovi i zpětný odkup zlata a to v celém investovaném objemu, případně je možná dohoda a prodej po částech.

Důvěryhodný prodejce a dodavatel se pozná například podle listu GOOD DELIVERY:

Zajímavosti o zlatu

Navzdory výraznému růstu cen zlata se jeho těžařům v posledních šesti letech jedinkrát nepodařilo dostihnout výkon vzácného kovu. Největší hráči v odvětví teď vystoupili s iniciativou, která jim má pomoci získat zpět důvěru investorů. Chtějí trhu poskytnout lepší, relevantní informace o vývoji produkčních nákladů. více zde

 

<a href="http://www.mt5.com/">Forex Portal</a>

Investiční zlato prolamuje další hranice směrem dolů

12.11.2015

Cena zlata dnes klesá pod hranici 1080 USD za trojskou unci

Zlaté šperky zlevňují a lákají k investici

9.11.2015

Prodejcům investičního zlata v ČR roste prodej až trojnásobně. Zákazníci vyhledávají investici do zlata díky příznivé ceně a nízkým úrokovým sazbám, které neumožňují vyšší výnosy tradiční investice jako je ropa, nebo pozemky.

Nový e-shop na prodej fyzického zlata

21.10.2015

Na unikátní tuzemské doméně Zlato.cz spustila na začátku října provoz společnost Zlato. Obsahově jde především o zpravodajský a informační portál, ale jeho prostřednictvím je také možné nakoupit investiční zlato v e-shopu.

Bude cena investičního zlata dále klesat pod hranici 1500?

4.3.2013

Zlato: pokles ceny investičního zlata se může zastavit díky zprávám o stimulaci ekonomik - Japonsko, EU, USA. Cena investičního zlata se nyní pohybuje pod hranicí 1580, aktuálně dnes posiluje +0,26% na 1576 USD za trojskou unci.

Zlato v Kašperských horách za 130 mld. Kč

1.3.2013

O zlato za 130 miliard, které podle odhadů ukrývají Kašperské Hory na Šumavě, je čím dál větší zájem. Po firmě Potamon, která žádala o povolení průzkumu ložisek loni, se o těžbu v regionu zajímá i společnost Gabreta Gold. Dalších pět firem lákají ložiska zlata ve Středočeském kraji