V letošním roce se očekává další růst zlata

11.4.2012

Stratégové v oblasti komodit se shodují na tom, že se cena zlata, především v druhé polovině roku, vyšplhá na nová maxima. Přes současné problémy, které prožívá Evropská unie nebo napjaté vztahy mezi Iránem a Spojenými státy americkými, se stává zlato pro mnohé investory klidným přístavem svých investic. Cena se v dnešních pohybuje kolem 1 700 dolarů za trojskou unci. Předpokládá se, že cena poklesne až pod hranici 1 500 dolarů, ale po překročení druhé poloviny roku se odhaduje, že zlato bude stát nad 2 000 dolary za unci. Po zlatu je stále velká poptávka, což šroubuje cenu vzhůru. Hlavně asijské země jako je Čína nebo Indie jsou lačné po této komoditě.

Mnozí odborníci ale varují před přílišnou jistotou této investice. Jedním z důvodů je pokles zájmu býčích sázek u derivátů na zlato a druhým je hrozba z prolomení 200denního klouzavého průměru směrem dolů, což se nestalo za poslední 3 roky. I přes tyto analýzy mnoho obchodníků sází právě na zlato a jeho nárůst je více než pravděpodobný. 

Zlato

Zpět na přehled článků

Zajímavosti o zlatu

Navzdory výraznému růstu cen zlata se jeho těžařům v posledních šesti letech jedinkrát nepodařilo dostihnout výkon vzácného kovu. Největší hráči v odvětví teď vystoupili s iniciativou, která jim má pomoci získat zpět důvěru investorů. Chtějí trhu poskytnout lepší, relevantní informace o vývoji produkčních nákladů. více zde

 

<a href="http://www.mt5.com/">Forex Portal</a>

Investiční zlato prolamuje další hranice směrem dolů

12.11.2015

Cena zlata dnes klesá pod hranici 1080 USD za trojskou unci

Zlaté šperky zlevňují a lákají k investici

9.11.2015

Prodejcům investičního zlata v ČR roste prodej až trojnásobně. Zákazníci vyhledávají investici do zlata díky příznivé ceně a nízkým úrokovým sazbám, které neumožňují vyšší výnosy tradiční investice jako je ropa, nebo pozemky.

Nový e-shop na prodej fyzického zlata

21.10.2015

Na unikátní tuzemské doméně Zlato.cz spustila na začátku října provoz společnost Zlato. Obsahově jde především o zpravodajský a informační portál, ale jeho prostřednictvím je také možné nakoupit investiční zlato v e-shopu.

Bude cena investičního zlata dále klesat pod hranici 1500?

4.3.2013

Zlato: pokles ceny investičního zlata se může zastavit díky zprávám o stimulaci ekonomik - Japonsko, EU, USA. Cena investičního zlata se nyní pohybuje pod hranicí 1580, aktuálně dnes posiluje +0,26% na 1576 USD za trojskou unci.

Zlato v Kašperských horách za 130 mld. Kč

1.3.2013

O zlato za 130 miliard, které podle odhadů ukrývají Kašperské Hory na Šumavě, je čím dál větší zájem. Po firmě Potamon, která žádala o povolení průzkumu ložisek loni, se o těžbu v regionu zajímá i společnost Gabreta Gold. Dalších pět firem lákají ložiska zlata ve Středočeském kraji