Informace o zlatě a dalších komoditách

V Indii narůstá poptávka po zlatě

17.4.2012

V Indii narůstá poptávka po zlatě

Tento stát ležící na subkontinentu, patří k největším importérům zlata na světě. S ekonomickým rozmachem, který Indie v posledních letech zažívá a neustále se zvětšujícím počtem obyvatelstva se poptávka po zlatě odráží do rozpočtu, který tím značně trpí. V současné době oslabující měna a chabé politické vedení pomohly k tomu, že se vláda rozhodla zdvojnásobit hodnotu cla na dovoz zlata, aby tak zabránila většímu propadu své obchodní bilance. Rostoucí cena zlata pro tuto zemi, která v loňském roce dovezla 969 tun, je závažný problém.

Zaostřeno na Španělsko, cena zlata klesá

16.4.2012

Cena zlata spadla během pondělních obchodních hodin o 1%, což prohloubilo jeho předchozí ztráty. Stalo se tak díky stupňování obav ohledně ekonomické situace Španělska. Tento týden má totiž dojít k další aukci španělských dluhopisů a to kazí chuť na riziková aktiva poškozující euro.

V letošním roce se očekává další růst zlata

11.4.2012

Stratégové v oblasti komodit se shodují na tom, že se cena zlata, především v druhé polovině roku, vyšplhá na nová maxima. Přes současné problémy, které prožívá Evropská unie nebo napjaté vztahy mezi Iránem a Spojenými státy americkými, se stává zlato pro mnohé investory klidným přístavem svých investic. 

Množství zlata v organismech a přírodě

12.3.2012

Zajímavosti o zlatě

Geochemici odhalili, že v biosféře je obsah zlata podmíněn složitostí formy organismu. Čím složitější organismus tím více zlata obsahuje. Zlato se dostáva do organismu z horniny nebo vody.Například mořské oranismy obsahují až 45 ppb.(ppb udáva jednu část miliardy) V rostlinách najdeme zlato v semenech, kořenech nebo kůře. Obsah zlata v některých rostlinách: Stromy 8 ppb, keře 20 ppb, houby, řasy a lišejníky 62 ppb zlata.

Zemská kůra (litosféra) obsahuje v průměru 0,0035g zlata na 1000kg(tunu) vybrané horniny.Je to tedy kontracentrace 0,0035 ppm neboli 3,5 ppb

Komodity posilují díky ropě a zlatu

1.3.2012

Komodity posilují díky ropě a zlatu

Minulý týden zaznamenaly komodity vzestup. Nejvíce zhodnotily vzácné kovy, naopak průmyslové
kovy a zemědělské komodity tento trend nenásledovaly. Co to zapříčinilo? Nejvíce spory na Středním
východě, oslabení dolaru z důvodu potvrzení záchranného balíčku pro Řecko a také vzestup
akciových trhů.

Nejvíce se 6,3 % posílilo stříbro, hned v závěsu ropa WTI s 5,8 % zhodnocením, která tak překonala
devítiměsíční maximum a cena překonala hranici 120 dolarů. Obavy na trhu s ropou jsou nekonečné.
Na jednu stranu Libye oznámila zvýšení exportu ropy, na druhou stranu jsou problémy s dodávkami
ropy od menších dodavatelů jako jsou Jemen, Jižní Súdán a Sýrie.

celý článek viz. eAkcie.cz

Bylo napsáno o zlatě

1.2.2012

Během roku 2011 nakoupily centrální banky v celém světě dohromady více zlata, než v předchozích 40 letech. Kupujícími ale nebyly centrální banky Evropy, které v té době více zlata prodávaly, než nakupovaly, ale centrální banky zemí patřících do skupiny rozvíjejících se ekonomik. Ty potřebovaly směnit cizí měnu za něco jiného, než americké dolary, eura nebo jiný kus papíru. Měna má totiž, při její zvyšujícím se množství, tendenci ke znehodnocení.

Zajímavosti o zlatu

Navzdory výraznému růstu cen zlata se jeho těžařům v posledních šesti letech jedinkrát nepodařilo dostihnout výkon vzácného kovu. Největší hráči v odvětví teď vystoupili s iniciativou, která jim má pomoci získat zpět důvěru investorů. Chtějí trhu poskytnout lepší, relevantní informace o vývoji produkčních nákladů. více zde

 

<a href="http://www.mt5.com/">Forex Portal</a>

Investiční zlato prolamuje další hranice směrem dolů

12.11.2015

Cena zlata dnes klesá pod hranici 1080 USD za trojskou unci

Zlaté šperky zlevňují a lákají k investici

9.11.2015

Prodejcům investičního zlata v ČR roste prodej až trojnásobně. Zákazníci vyhledávají investici do zlata díky příznivé ceně a nízkým úrokovým sazbám, které neumožňují vyšší výnosy tradiční investice jako je ropa, nebo pozemky.

Nový e-shop na prodej fyzického zlata

21.10.2015

Na unikátní tuzemské doméně Zlato.cz spustila na začátku října provoz společnost Zlato. Obsahově jde především o zpravodajský a informační portál, ale jeho prostřednictvím je také možné nakoupit investiční zlato v e-shopu.

Bude cena investičního zlata dále klesat pod hranici 1500?

4.3.2013

Zlato: pokles ceny investičního zlata se může zastavit díky zprávám o stimulaci ekonomik - Japonsko, EU, USA. Cena investičního zlata se nyní pohybuje pod hranicí 1580, aktuálně dnes posiluje +0,26% na 1576 USD za trojskou unci.

Zlato v Kašperských horách za 130 mld. Kč

1.3.2013

O zlato za 130 miliard, které podle odhadů ukrývají Kašperské Hory na Šumavě, je čím dál větší zájem. Po firmě Potamon, která žádala o povolení průzkumu ložisek loni, se o těžbu v regionu zajímá i společnost Gabreta Gold. Dalších pět firem lákají ložiska zlata ve Středočeském kraji