Informace o zlatě a dalších komoditách

10 zemí, jež drží v rukou zlato světa

23.2.2013

Deník Wall Stret Journal srovnal 10 zemí, které drží nejvíce zlata a porovnal u nich také procento, které zlato zaujímá v celkových devizových rezervách, HDP z roku 2011, a výkon akciového trhu. Toto srovnání jsme doplnili o analýzu potencionálního pádu eura a jeho vliv na nákup a prodej zlata. Pro mimoevropské národy jsme uvedli některá historická fakta a pokusili se odhadnout další kroky jejich centrálních bank pro několik nadcházejících let.

Bude barevné zlato módní záležitostí?

26.10.2012

Britským vědcům se podařilo upravit zlato tak, že dokážou libovolně určit jeho barvu. Vytvářením mikroskopických vzorců na povrchu zlata se britskému týmu vědců podařilo změnit jeho barvu ze žluté na modrou.

Cena investičního zlata na komoditních burzách dne 19.10. 2012

19.10.2012

Cena investičního zlata na komoditních burzách začala dnes odpoledne po otevření akciové burzy v USA prudce klesat. Krátce po 16 hodině dosáhla cena investičního zlata denního minima s kurzem 1716,75 USD za trojskou unci.

Zlatá horečka, kdy bude vyléčena?

31.8.2012

Vlády v největších světových ekonomikách jsou ve spolupráci s centrálními bankami připraveny podpořit ekonomiku obrovským množstvím peněz. V minulosti se kvůli obavám z inflace a kvůli chybějícím srozumitelným investičním alternativám cena zlata vyšvihla nad 1 900 USD za trojskou unci. Sean Boyd, ředitel společnosti Agnico-Eagle Mines, která se zabývá produkcí zlata, je proto ohledně ceny drahého kovu velice optimistický i v současnosti.

Rozhovor o zlatě s ředitelem České mincovny

30.8.2012

Od roku 2009 se výrazně zvýšil zájem lidí o investování do cenných kovů. I když se nyní největší boom uklidnil, podle obchodního ředitele České mincovny Tomasze Surdyho je to stále dobrá příležitost, jak bezpečně uložit část úspor.

Zlato je bezpečná investice a patří do portfolia?

12.7.2012

Cena zlata by měla podle aktuální prognózy rakouské Erste Group do roka dosáhnout 2 000 USD za trojskou unci, dlouhodobě by mohla vzrůst ještě více. 70 % celosvětové poptávky po zlatu připadá na rozvíjející se země, centrální banky v roce 2011 nakoupily takové množství zlata jako naposledy v roce 1964. V prostředí nízkých úrokových sazeb by se mělo zlato stát hvězdou mezi investicemi.

Jak kupovat zlaté mince?

18.6.2012

Investiční zlaté mince jsou vhodné pro investory, které kromě investiční hodnoty zboží zajímá i estetické zpracování. Cena investičních zlatých mincí je jen mírně vyšší, než cena stejně vážících zlatých slitků. Mince prodáváme v jednouncovém provedení. Investiční zlaté mince se vyrábějí ve velkých objemech a nemají žádnou numismatickou hodnotu. Platíte tedy pouze za zlato. Všechny námi nabízené zlaté investiční mince jsou celosvětově známé a celosvětově obchodované. Za jejich ryzost a kvalitu ručí přímo emitující stát.

Poroste zlato v případě ekonomického zotavení Řecka?

23.5.2012

Cena zlata klesá s posilováním dolaru a přesně to se děje během Řecké krize. Experti tvrdí, že jakmile bude osud Řecka jasnější, zlato poroste. Zlato je investory používáno jako alternativa dolaru v případě ekonomické nejistoty. Pokud bude budoucnost Řecka viděna jasněji, mohli bychom, podle slov Marcuse Grubba, generálního ředitele oddělení investic neziskové organizace World Gold Council, být svědky růstu cen žlutého kovu.

Čeští investoři věří více zlatu před stříbrem

21.4.2012

Investice Čechů do komodit nepatří k těm největším a zaměřují se spíše na cenné papíry, dluhopisy či jiná méně riziková aktiva. Když už se ale rozhodnou investovat své finance do některé z nich, dávají v oblasti kovů jasnou přednost zlatu před stříbrem. Zprávy, ať už dobré či špatné, o vývoji kurzu zlata jsou magnetem pro uši investorů, kteří se chtějí svézt na vlně růstu,kde počátkem března cena atakovala hranici 1 800 dolarů za trojskou unci.

Výhody zlata ve fyzické podobě

18.4.2012

Tento žlutě lesklý kov získává v posledních letech na oblibě a jeho cena stoupá bez ohledu na vývoj jiných komodit. Zlato můžeme zakoupit různými způsoby, lze použít deriváty nebo nakoupit ETF fondy, které mají zlato v držbě. Jedním ze způsobů ale také je, zakoupit si tuto komoditu ve fyzické podobě. Vede k tomu hned několik důvodů.

Zajímavosti o zlatu

Navzdory výraznému růstu cen zlata se jeho těžařům v posledních šesti letech jedinkrát nepodařilo dostihnout výkon vzácného kovu. Největší hráči v odvětví teď vystoupili s iniciativou, která jim má pomoci získat zpět důvěru investorů. Chtějí trhu poskytnout lepší, relevantní informace o vývoji produkčních nákladů. více zde

 

<a href="http://www.mt5.com/">Forex Portal</a>

Investiční zlato prolamuje další hranice směrem dolů

12.11.2015

Cena zlata dnes klesá pod hranici 1080 USD za trojskou unci

Zlaté šperky zlevňují a lákají k investici

9.11.2015

Prodejcům investičního zlata v ČR roste prodej až trojnásobně. Zákazníci vyhledávají investici do zlata díky příznivé ceně a nízkým úrokovým sazbám, které neumožňují vyšší výnosy tradiční investice jako je ropa, nebo pozemky.

Nový e-shop na prodej fyzického zlata

21.10.2015

Na unikátní tuzemské doméně Zlato.cz spustila na začátku října provoz společnost Zlato. Obsahově jde především o zpravodajský a informační portál, ale jeho prostřednictvím je také možné nakoupit investiční zlato v e-shopu.

Bude cena investičního zlata dále klesat pod hranici 1500?

4.3.2013

Zlato: pokles ceny investičního zlata se může zastavit díky zprávám o stimulaci ekonomik - Japonsko, EU, USA. Cena investičního zlata se nyní pohybuje pod hranicí 1580, aktuálně dnes posiluje +0,26% na 1576 USD za trojskou unci.

Zlato v Kašperských horách za 130 mld. Kč

1.3.2013

O zlato za 130 miliard, které podle odhadů ukrývají Kašperské Hory na Šumavě, je čím dál větší zájem. Po firmě Potamon, která žádala o povolení průzkumu ložisek loni, se o těžbu v regionu zajímá i společnost Gabreta Gold. Dalších pět firem lákají ložiska zlata ve Středočeském kraji