Kam bude pokračovat trend ceny zlata?

6.8.2014

Aktuálně je velmi těžké odhadovat budoucí ceny zlata. Zdá se, že společnost stojí na pokraji dalšího milníku. I největší odborníci v oboru se přou o dalším vývoji tohoto cenného kovu.

Aktuální cena zlata

Jedna strana tvrdí, že současný systém fiskální politiky je neudržitelný, a že díky narůstajícím dluhům jednotlivých států budou chabě kryté devalvovat nebo dokonce zaniknou. To by následně vedlo k poptávce po alternativní měně a prudkému nárůstu poptávky po zlatě, čímž by jeho cena raketově vzrostla. Druhá strana naopak předpokládá další pokles ceny zlata. Tento odhad je krátkodobější a je založen na předpokladu maximální snahy udržet aktuální ekonomiku v chodu a zabránit tak ztrátám. Předpokládá se manipulace trhu centrálními bankami - úrokovou měrou, množstvím vydaných peněz i zprostředkovaně ovlivňováním ceny drahých kovů. Tento scénář se opírá také o politiku celků (USA, EU, …), které se maximálně snaží udržet bezpečnost a spolehlivost současného bankovního systému.

Aktuální cena stříbra

Alternativní platidla jako je zlato a stříbro budou neustále protiváhou střídavě důvěryhodných akcií a státních dluhopisů. V blízké době nelze předpokládat velké extrémy, ale výkyvy způsobené poklesy důvěryhodnosti měn a reakcí centrálních bank mohou být značné. Pravděpodobné však je, že cena zlata bude i nadále růst minimálně o velikost inflace, které zlato ani stříbro nepodléhají.

Nezbývá, než cenu zlata jen pozorovat

Zpět na přehled článků

Zajímavosti o zlatu

Navzdory výraznému růstu cen zlata se jeho těžařům v posledních šesti letech jedinkrát nepodařilo dostihnout výkon vzácného kovu. Největší hráči v odvětví teď vystoupili s iniciativou, která jim má pomoci získat zpět důvěru investorů. Chtějí trhu poskytnout lepší, relevantní informace o vývoji produkčních nákladů. více zde

 

<a href="http://www.mt5.com/">Forex Portal</a>

Investiční zlato prolamuje další hranice směrem dolů

12.11.2015

Cena zlata dnes klesá pod hranici 1080 USD za trojskou unci

Zlaté šperky zlevňují a lákají k investici

9.11.2015

Prodejcům investičního zlata v ČR roste prodej až trojnásobně. Zákazníci vyhledávají investici do zlata díky příznivé ceně a nízkým úrokovým sazbám, které neumožňují vyšší výnosy tradiční investice jako je ropa, nebo pozemky.

Nový e-shop na prodej fyzického zlata

21.10.2015

Na unikátní tuzemské doméně Zlato.cz spustila na začátku října provoz společnost Zlato. Obsahově jde především o zpravodajský a informační portál, ale jeho prostřednictvím je také možné nakoupit investiční zlato v e-shopu.

Bude cena investičního zlata dále klesat pod hranici 1500?

4.3.2013

Zlato: pokles ceny investičního zlata se může zastavit díky zprávám o stimulaci ekonomik - Japonsko, EU, USA. Cena investičního zlata se nyní pohybuje pod hranicí 1580, aktuálně dnes posiluje +0,26% na 1576 USD za trojskou unci.

Zlato v Kašperských horách za 130 mld. Kč

1.3.2013

O zlato za 130 miliard, které podle odhadů ukrývají Kašperské Hory na Šumavě, je čím dál větší zájem. Po firmě Potamon, která žádala o povolení průzkumu ložisek loni, se o těžbu v regionu zajímá i společnost Gabreta Gold. Dalších pět firem lákají ložiska zlata ve Středočeském kraji