Infografika zlato, co lze koupit za unci zlata?

14.2.2015

Cena investičního zlata od počátku roku 2015 roste. Na komoditní burze New York Mercantile Exchange (NYSE) se investiční zlato zhodnotilo o +7%. Začátkem února (10.2.2015) se kontrakt futures investičního zlata obchoduje za 1237 USD za trojskou unci. jako investice patří zlato mezi investory k nejoblíbenějším komoditám stejně jako ropa. Především pak investoři z Číny zvyšují poptávku po tomto žlutém kovu, vlastnictví zlata je zde totiž symbolem bohatství. Současně je po delší době taktéž vnímáno zlato jako platidlo, a to i přesto, že zlato bylo takřka vytlačeno papírovými  a nově i elektronickými způsoby platby. 

Infografika níže ukazuje co se při dnešní ceně zlata dá pořídit za zboží. Za jednu unci zlata a při průměrné ceně 23 Kč za bochník chleba se dá nakoupit v ČR 1 319 kusů chleba (1 ks chleba = 1kg). Případně 846 kilogramů rýže, 1 016 litrů naturalu, 9 070 kusů vajec nebo pivo v celkovém objemu 2 752 kusů.

 Infografika, co se dá koupit za unci zlata začátkem roku 2015

 Zdroj a infografika Colosseum a.s.

Zpět na přehled článků

Zajímavosti o zlatu

Navzdory výraznému růstu cen zlata se jeho těžařům v posledních šesti letech jedinkrát nepodařilo dostihnout výkon vzácného kovu. Největší hráči v odvětví teď vystoupili s iniciativou, která jim má pomoci získat zpět důvěru investorů. Chtějí trhu poskytnout lepší, relevantní informace o vývoji produkčních nákladů. více zde

 

<a href="http://www.mt5.com/">Forex Portal</a>

Investiční zlato prolamuje další hranice směrem dolů

12.11.2015

Cena zlata dnes klesá pod hranici 1080 USD za trojskou unci

Zlaté šperky zlevňují a lákají k investici

9.11.2015

Prodejcům investičního zlata v ČR roste prodej až trojnásobně. Zákazníci vyhledávají investici do zlata díky příznivé ceně a nízkým úrokovým sazbám, které neumožňují vyšší výnosy tradiční investice jako je ropa, nebo pozemky.

Nový e-shop na prodej fyzického zlata

21.10.2015

Na unikátní tuzemské doméně Zlato.cz spustila na začátku října provoz společnost Zlato. Obsahově jde především o zpravodajský a informační portál, ale jeho prostřednictvím je také možné nakoupit investiční zlato v e-shopu.

Bude cena investičního zlata dále klesat pod hranici 1500?

4.3.2013

Zlato: pokles ceny investičního zlata se může zastavit díky zprávám o stimulaci ekonomik - Japonsko, EU, USA. Cena investičního zlata se nyní pohybuje pod hranicí 1580, aktuálně dnes posiluje +0,26% na 1576 USD za trojskou unci.

Zlato v Kašperských horách za 130 mld. Kč

1.3.2013

O zlato za 130 miliard, které podle odhadů ukrývají Kašperské Hory na Šumavě, je čím dál větší zájem. Po firmě Potamon, která žádala o povolení průzkumu ložisek loni, se o těžbu v regionu zajímá i společnost Gabreta Gold. Dalších pět firem lákají ložiska zlata ve Středočeském kraji