Čeští investoři věří více zlatu před stříbrem

21.4.2012

Investice Čechů do komodit nepatří k těm největším a zaměřují se spíše na cenné papíry, dluhopisy či jiná méně riziková aktiva. Když už se ale rozhodnou investovat své finance do některé z nich, dávají v oblasti kovů jasnou přednost zlatu před stříbrem. Zprávy, ať už dobré či špatné, o vývoji kurzu zlata jsou magnetem pro uši investorů, kteří se chtějí svézt na vlně růstu,kde počátkem března cena atakovala hranici 1 800 dolarů za trojskou unci.

Manažeři fondů, kteří spravují portfolia svých klientů jsou ale tímto stavem překvapeni, jelikož i investování do jiných komodit přináší zhodnocení vložených vkladů. Nejlépe se hodí pro srovnání stříbro, které zůstává jakoby zapomenuto. Přitom se jedná o podobný kov, který je také uchovatelem hodnoty a pokrývá inflaci. SilverJeho využití je ale oproti zlatu obrovské. Stříbra je přitom na světě osmkrát méně a nová naleziště nepokrývají světovou spotřebu. Jedná se také o druhou nejpoužívanější komoditu v průmyslu, přičemž do spotřeby míří 85 % vytěženého stříbra a do oblasti investic pouhých 15 %. Jedná se tedy o jasně podhodnocenou komoditu, která je vhodná k investování. Investiční horizont se doporučuje tři roky. V lednu bylo stříbro dokonce nejvýnosnější komoditou, když svým majitelům připravila zhodnocení ve výši 21 %. V současné době se cena pohybuje kolem hranice 32 dolarů za trojskou unci.

 

 

Zpět na přehled článků

Zajímavosti o zlatu

Navzdory výraznému růstu cen zlata se jeho těžařům v posledních šesti letech jedinkrát nepodařilo dostihnout výkon vzácného kovu. Největší hráči v odvětví teď vystoupili s iniciativou, která jim má pomoci získat zpět důvěru investorů. Chtějí trhu poskytnout lepší, relevantní informace o vývoji produkčních nákladů. více zde

 

<a href="http://www.mt5.com/">Forex Portal</a>

Investiční zlato prolamuje další hranice směrem dolů

12.11.2015

Cena zlata dnes klesá pod hranici 1080 USD za trojskou unci

Zlaté šperky zlevňují a lákají k investici

9.11.2015

Prodejcům investičního zlata v ČR roste prodej až trojnásobně. Zákazníci vyhledávají investici do zlata díky příznivé ceně a nízkým úrokovým sazbám, které neumožňují vyšší výnosy tradiční investice jako je ropa, nebo pozemky.

Nový e-shop na prodej fyzického zlata

21.10.2015

Na unikátní tuzemské doméně Zlato.cz spustila na začátku října provoz společnost Zlato. Obsahově jde především o zpravodajský a informační portál, ale jeho prostřednictvím je také možné nakoupit investiční zlato v e-shopu.

Bude cena investičního zlata dále klesat pod hranici 1500?

4.3.2013

Zlato: pokles ceny investičního zlata se může zastavit díky zprávám o stimulaci ekonomik - Japonsko, EU, USA. Cena investičního zlata se nyní pohybuje pod hranicí 1580, aktuálně dnes posiluje +0,26% na 1576 USD za trojskou unci.

Zlato v Kašperských horách za 130 mld. Kč

1.3.2013

O zlato za 130 miliard, které podle odhadů ukrývají Kašperské Hory na Šumavě, je čím dál větší zájem. Po firmě Potamon, která žádala o povolení průzkumu ložisek loni, se o těžbu v regionu zajímá i společnost Gabreta Gold. Dalších pět firem lákají ložiska zlata ve Středočeském kraji