Informace o zlatě a dalších komoditách

Vývoj poptávky a nabídky zlata v roce 2014

16.2.2015

World Gold Council referovala, že došlo během roku 2014 k mírnému oslabení poptávky po zlatě, ředitel investiční strategie WGC Marcus Grup konstatoval, že to byl rok stabilizace. Investiční zlato ztrácelo na ceně a poptávce především na dvou největších trzích, což představuje trh zlata v Indii a Číně.

Infografika zlato, co lze koupit za unci zlata?

14.2.2015

Cena investičního zlata od počátku roku 2015 roste. Na komoditní burze New York Mercantile Exchange (NYSE) se investiční zlato zhodnotilo o +7%. Začátkem února (10.2.2015) se kontrakt futures investičního zlata obchoduje za 1237 USD za trojskou unci. jako investice patří zlato mezi investory k nejoblíbenějším komoditám stejně jako ropa. Především pak investoři z Číny zvyšují poptávku po tomto žlutém kovu, vlastnictví zlata je zde totiž symbolem bohatství. Současně je po delší době taktéž vnímáno zlato jako platidlo, a to i přesto, že zlato bylo takřka vytlačeno papírovými  a nově i elektronickými způsoby platby. 

Nizozemsko stahuje z USA zlato

24.11.2014

Nizozemská centrální banka stáhla z depozitářů v USA až 120 tun zlata. Tak obrovské množství odpovídá hodnotě kolem  4 mld. EUR neboli více jak 110 mld. Kč. Zlato leželo v trezorech centrální banky USA (FED). Pokud v trezorech Fedu v New Yorku ležely další tuny zlata, státních rezerv i dalších států, pak by to dávalo odpověď, proč se američané nebáli tisknout dolary nekryté vlastním zlatem. O přesunu informoval deník The Wall Street Journal a centrální banka Holanska to již potvrdila. S propadem ropy a klsající cenou zlata to nemusí věštit nic pozitivního pro finanční trhy. Nicméně o přesunu zlatých rezerv z USA uvažuje již delší dobu Německo a v neděli o něm budou hlasovat v referendu dokonce Švýcaři.

Kam bude pokračovat trend ceny zlata?

6.8.2014

Aktuálně je velmi těžké odhadovat budoucí ceny zlata. Zdá se, že společnost stojí na pokraji dalšího milníku. I největší odborníci v oboru se přou o dalším vývoji tohoto cenného kovu. Aktuální cena zlata. Jedna strana tvrdí, že současný systém fiskální politiky je neudržitelný, a že díky narůstajícím dluhům jednotlivých států budou chabě kryté devalvovat nebo dokonce zaniknou.

Madre de Dios, peruánská Amazonie

1.8.2013

Poptávka po zlatě neustává, honba po zlatonosných žilách vedla v minulosti zlatokopy do nevlídných končin severoamerického Klondaike. Nyní jsou v centru pozornosti nejvzdálenějších kouty Jižní ameriky. Konkrétně Madre de Dios, což je peruánská Amazonie. Dle odhadu analytiků z komoditních burz je jedna čtvrtina produkce investičního zlata pochází z nelegálních malých zlatonosných dolů. Toto zlato je hlavní zdroj investičního zlata pro komoditní burzy v Londýně a Dubaji. V souvislosti s nelegální těžbou zlata se nejvíce hovoří o zlatokopovi jménem El Gato (Kocour). Ten o sobě dává vědět kácením deštných pralesů v chráněných částech rezervace, aby zde doloval zlato. Z důvodu nelegální těžby, prý dělníci používají pouze přezdívky.V džungly amazonie bylo nalezeno zlato s největší světovou druhovou diverzitou ale také zde se nachází zlato s vysokou ryzostí.

2. díl: Španělský poklad

17.7.2013

Z historie je známo, že Španělští dobyvatelé přišli na americký kontinent do oblati dnešního státu Utah, hledat legendárních sedm zlatých měst. Zotročené indiánské kmeny se spojily a španěly pozabíjeli. Jedna z krvavých bitev se udála v době, kdy se španělé pokoušeli dopravit svůj zlatý poklad. Ten se skládal z osmdesáti zlatých cilhel o váze 4,5 kg. Podle legend bylo zlato ukryto do jeskyně, aby se pro něj později vrátili. Na základě těchto legend hledá dobrodruh Steve Shaffer jeskyni se zlatem.

1.díl: Příběhy loupeží zlata - Brinks Mat

26.6.2013

Z londýnského skladiště Brinks Mat zmizelo v roce 1983 3,5 tuny zlatých cihel. Loupežná skupina z Brinks Mat se musela zapojit do nelegálního mezinárodního obchodu se zlatem. Zlaté cihly mají celosvětově danou cenu, většina světového obchodu se řídí cenou z lodnýnské komoditní burzy. U ceny zlato na rozdíl od jiných komodit, tolik nezáleží na tvaru nebo původu, nebo jak často změnilo tvar. Nelegálně získané zlato je poměrně jednoduché kdekoli na světě prodat. Pro kriminalisty je pak téměř nemožné ho vystopovat.

Newmont Mining Corporation provádí průzkum a těžbu kovů, především se zaměřením na zlato

6.6.2013

Společnost Newmont Mining Corporation provádí průzkum a těžbu kovů, především se zaměřením na zlato a měď. Zlato firma těží ve svých dolech ve Spojených státech, Austrálii, Peru, Indonésii, Ghaně, Kanadě, na Novém Zélandu a Mexiku. Měď pak těží a dále zpracovává v Indonésii.

Zlato rostlo již 11. rok v řadě

29.4.2013

Centrální banky nakoupily v roce 2012 nejvíce investičního zlata od roku 1964 a tedy těsně před kolapsem v cenách, který přišel v minulých týdnech. Zlato rostlo již 11. rok v roce 2011. World Gold Council oznámil, že bylo dodáno 534,6 metrických tun zlata do rezerv států v roce 2012 a je to téměř nejvíce za téměř půl století. V tomto roce se odhady pohybují v řádu 450 -550 tun s ohodnocením 25,3 mld. USD.

I když zlato v posledních letech výrazně zdražilo, jeho těžaři se octli pod tlakem rostoucích nákladů na vstupy.

28.2.2013

Navzdory výraznému růstu cen zlata se jeho těžařům v posledních šesti letech jedinkrát nepodařilo dostihnout výkon vzácného kovu. Největší hráči v odvětví teď vystoupili s iniciativou, která jim má pomoci získat zpět důvěru investorů. Chtějí trhu poskytnout lepší, relevantní informace o vývoji produkčních nákladů.

Zajímavosti o zlatu

Navzdory výraznému růstu cen zlata se jeho těžařům v posledních šesti letech jedinkrát nepodařilo dostihnout výkon vzácného kovu. Největší hráči v odvětví teď vystoupili s iniciativou, která jim má pomoci získat zpět důvěru investorů. Chtějí trhu poskytnout lepší, relevantní informace o vývoji produkčních nákladů. více zde

 

<a href="http://www.mt5.com/">Forex Portal</a>

Investiční zlato prolamuje další hranice směrem dolů

12.11.2015

Cena zlata dnes klesá pod hranici 1080 USD za trojskou unci

Zlaté šperky zlevňují a lákají k investici

9.11.2015

Prodejcům investičního zlata v ČR roste prodej až trojnásobně. Zákazníci vyhledávají investici do zlata díky příznivé ceně a nízkým úrokovým sazbám, které neumožňují vyšší výnosy tradiční investice jako je ropa, nebo pozemky.

Nový e-shop na prodej fyzického zlata

21.10.2015

Na unikátní tuzemské doméně Zlato.cz spustila na začátku října provoz společnost Zlato. Obsahově jde především o zpravodajský a informační portál, ale jeho prostřednictvím je také možné nakoupit investiční zlato v e-shopu.

Bude cena investičního zlata dále klesat pod hranici 1500?

4.3.2013

Zlato: pokles ceny investičního zlata se může zastavit díky zprávám o stimulaci ekonomik - Japonsko, EU, USA. Cena investičního zlata se nyní pohybuje pod hranicí 1580, aktuálně dnes posiluje +0,26% na 1576 USD za trojskou unci.

Zlato v Kašperských horách za 130 mld. Kč

1.3.2013

O zlato za 130 miliard, které podle odhadů ukrývají Kašperské Hory na Šumavě, je čím dál větší zájem. Po firmě Potamon, která žádala o povolení průzkumu ložisek loni, se o těžbu v regionu zajímá i společnost Gabreta Gold. Dalších pět firem lákají ložiska zlata ve Středočeském kraji