Bude cena investičního zlata dále klesat pod hranici 1500?

4.3.2013

Zlato: pokles ceny investičního zlata se může zastavit díky zprávám o stimulaci ekonomik - Japonsko, EU, USA. Cena investičního zlata se nyní pohybuje pod hranicí 1580, aktuálně dnes posiluje +0,26% na 1576 USD za trojskou unci.

Kontrakt investičního zlata od začátku roku oslabil o více jak -7 %, přesto z dlouhodobého pohledu je to jen zanedbatelná korekce. Cena investičního zlata totoiž  posiluje nepřetržitě více jak 12, zvláště u komodit tak jde o jev který nemá v hisorii obdoby.

Analytici nyní vyhodnocují, zda jsme již v konečné fázy očekávané korekce, nebo zda je ještě prostor pro dalsí pokles k hranici bude cena zlata dále 

Nyní se zlato pohybuje na burze kolem 1588 USD za unci. Naposledy na této ceně bylo v srpnu 2012 než vystoupala až k 1780 USD za unci v září 2012. 

V dlouhodobém horizontu ale zájem o tuto komoditu neklesá. Myslím, že není důvod se znepokojovat vývojem zlata a jeho budoucí likvidity. Zlato bude vždy představovat oproti měnovým aktivům ochranu proti inflaci, uvedl Tomasz Surdy s tím, že na vývoj ceny investičního zlata budou mít vliv i měnové války, v nichž dochází ke znehodnocování měn vyspělých ekonomik, jako jsou USA, Japonsko nebo Švýcarsko

Zpět na přehled aktualit

Zajímavosti o zlatu

Navzdory výraznému růstu cen zlata se jeho těžařům v posledních šesti letech jedinkrát nepodařilo dostihnout výkon vzácného kovu. Největší hráči v odvětví teď vystoupili s iniciativou, která jim má pomoci získat zpět důvěru investorů. Chtějí trhu poskytnout lepší, relevantní informace o vývoji produkčních nákladů. více zde

 

<a href="http://www.mt5.com/">Forex Portal</a>

Investiční zlato prolamuje další hranice směrem dolů

12.11.2015

Cena zlata dnes klesá pod hranici 1080 USD za trojskou unci

Zlaté šperky zlevňují a lákají k investici

9.11.2015

Prodejcům investičního zlata v ČR roste prodej až trojnásobně. Zákazníci vyhledávají investici do zlata díky příznivé ceně a nízkým úrokovým sazbám, které neumožňují vyšší výnosy tradiční investice jako je ropa, nebo pozemky.

Nový e-shop na prodej fyzického zlata

21.10.2015

Na unikátní tuzemské doméně Zlato.cz spustila na začátku října provoz společnost Zlato. Obsahově jde především o zpravodajský a informační portál, ale jeho prostřednictvím je také možné nakoupit investiční zlato v e-shopu.

Bude cena investičního zlata dále klesat pod hranici 1500?

4.3.2013

Zlato: pokles ceny investičního zlata se může zastavit díky zprávám o stimulaci ekonomik - Japonsko, EU, USA. Cena investičního zlata se nyní pohybuje pod hranicí 1580, aktuálně dnes posiluje +0,26% na 1576 USD za trojskou unci.

Zlato v Kašperských horách za 130 mld. Kč

1.3.2013

O zlato za 130 miliard, které podle odhadů ukrývají Kašperské Hory na Šumavě, je čím dál větší zájem. Po firmě Potamon, která žádala o povolení průzkumu ložisek loni, se o těžbu v regionu zajímá i společnost Gabreta Gold. Dalších pět firem lákají ložiska zlata ve Středočeském kraji